Icopal MS/112 M Polimerowy Uszczelniacz MS

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 27,21 zł 27.21
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 22,12 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Icopal Sp. z o.o.
Kod produktu: 767A-86969

Opis

Jednoskładnikowy uszczelniacz na bazie Polimeru® MS do uszczelniania, klejenia oraz wypełniania ubytków i szczelin w pęknięciach pionowych i poziomych elementów dachowych.

Zakres stosowania:

Icopal MS/112 M Polimerowy Uszczelniacz MS posiada przyczepność do praktycznie wszystkich rodzajów podłoży wykonanych z bitumów, betonu, metali (w tym aluminium), powłok organicznych, tworzyw sztucznych, drewna, szkła i innych. Utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu oraz temperatury (wyższa temperatura poprawia przyczepność spoiwa do podłoża). Jest odporny na promieniowanie UV. Posiada doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, w szczególności w środowisku wilgotnym i gorącym, zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur (od -50ºC do +90ºC). Szczególnie nadaje się do uszczelnienia połączeń dachu i ścian przy attykach, ogniomurach w Systemie z Aluminiowymi Listwami Dociskowymi Icopal AL, uszczelnienia/klejenia kołnierzy okien dachowych i świetlików, kołnierzy kominowych, wentylacji itp., uszczelnienia/klejenia dachowych elementów obwodowych (gzymsy, parapety, okapy rynny itp.), uszczelnienia szczelin i pęknięć na dachu, uszczelnienia dylatacji o odkształceniu szczelin do szerokości ±25%.

Sposób stosowania:

Włóż kartusz uszczelniacza do aplikatora, następnie odetnij końcówkę opakowania. Wybierz rozmiar dyszy dopasowany do rozmiaru szczeliny. Oczyść powierzchnię z luźnych elementów, kurzu, piasku, tak aby była czysta. Powierzchnie zanieczyszczone olejem lub smarem należy oczyścić za pomocą rozpuszczalnika. Lekko zwilż uszczelnianą powierzchnię. Przyłóż końcówkę dyszy pod kątem 45°. Wypełnianie szczeliny pionowej należy rozpocząć od góry, powoli przesuwając aplikator w dół. W przypadku szczeliny poziomej należy przesuwać dyszę w stronę ręki, w której trzymasz uchwyt aplikatora. Wypełniaj szczelinę płynnie, tak aby nie powstawały pęcherzyki powietrza, bąbelki lub przerwy. Po nałożeniu uszczelniacza należy go wyrównać za pomocą szpachelki o odpowiedniej szerokości i kształcie. Do czyszczenia narzędzi można użyć rozpuszczalnika (np. acetonu lub spirytusu). Nadmiar utwardzonego szczeliwa można usunąć mechanicznie. Optymalna temperatura stosowania od +5ºC do +35ºC. W przypadku stosowania w obniżonych temperaturach należy powierzchnię oczyścić z lodu i wysuszyć oraz wykonać próbę kontrolną – niskie temperatury wpływają na wydłużenie czasu utwardzenia. Może być stosowany na zawilgocone powierzchnie. Nie stosować w czasie opadów deszczu i śniegu. Uszczelniacz nie zawiera izocyjanianów, silikonów i rozpuszczalników, jest bezzapachowy. Łatwy do pokrycia farbami na bazie wody. 

Magazynowanie:

Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w pomieszczeniach zabezpieczonych przed nasłonecznieniem, wentylowanych, z dala od źródeł ciepła i ognia. Chronić przed mrozem.

Informacje praktyczne:

• kartusz plastikowy: 310 ml,

• kolor szary: RAL 7023,

• okres trwałości: 12 miesięcy od daty produkcji,

• czas wysychania powłoki ok. 30 minut (w temp. 23ºC i wilgotności względnej 50%),

• czas całkowitego utwardzenia ≥3 mm w ciągu 24 godzin (w temp. + 23°C i 50% wilgotności względnej),

• odporny na promieniowanie UV.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl